Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod
Jonas, 15

Jonas

Přispěli jste 27213,- Kč
Cílová částka pro Jonase
dosažena, organizujeme
vlastní pomoc :)
Ucet

2801536349/2010 CR

2801536349/8330 SR

v.s. Venezuela
200
v.s. Filipi­ny 300


vypis z uctu online

pokladna online

Vanessa, 6 ✓

Vanessa Rose

Přispěli jste 44314,- Kč
Vanessa je po operaci!
 Pomoc ukončena :)
Přidejte nás

Facebook skupina

Share/Bookmark
 

Tabang.eu - pomoc pro Filipíny

Veřejná sbírka na pomoc pro Filipíny Tabang.eu je výjimečná tím, že její pořadatel se zavazuje použít všechny sebrané prostředky na účel sbírky, tedy zejména tedy na přímou pomoc konkrétním lidem a veškeré režijní náklady hradí z vlastních zdrojů. O využití prostředků se teď i po celou dobu pořádání sbírky můžete přesvědčit na transparentním výpise z účtu sbírky a online přehledu stavu pokladny.

Aktuálně

27.11.2018
Po čase jsme se rozhodli zkusit opět alepoň někomu zmírnit jeho trápení. Připravujeme novou veřejnou sbírku na pomoc konkrétním lidem na Filipínách a ve Venezuele. Sbírka ještě není spuštěna, čekáme ne její oficiální registraci.
 
4. 2. 2013

Obdrželi jsme vyjádření o výsledku kontroly správnosti využití prostředků sbírky v souladu s jejím účelem.

  • Celkový hrubý výtěžek dosáhl 71554,12 Kč
  • Čistý výtěžek dosáhl 71153,00 Kč
  • Náklady spojené s konáním sbírky činily 401,12 Kč

Za všechny příspěvky děkujeme!

30. 6. 2012

Sbírka byla v souladu s registrací oficiálně ukončena. Prosím, další peníze neposílejte!

27. 1. 2012

Kompenzační pomůcky jsou objednány, Jonas se moc těší :) Podrobnosti o finančních záležitostech shrnuje detailní stránka věnovaná Jonasovi.

Uvádíme překlad části zprávy od maminky Jonase:

Velmi vám děkuji za pomoc pro mého syna Jonase! Ruku vyrábějí na Thajwanu, první zkouška ruky by měla proběhnout poslední týden v lednu. Asi o měsíc později by měla být ruka hotová. Zkouška nových nohou je plánována zkraje března a cca za další měsíc by měly být hotové. Pokud vše půjde podle plánu, koncem března nebo zkraje dubna vám pošlu fotografie Jonase, jak stojí na svých nových nohou a mává vám novou rukou.
Z celého srdce děkuji všem kdo přispěli a kdo se podíleli na organizaci sbírky. Nemohu ani popsat jak jsem šťastná za všechnu pomoc, kterou jste mému synovi poskytli. Obrovskou radost má celá naše rodina a, samozřejmě, Jonas sám :) Ještě jednou děkuji moc za vše!
-- NILDA ROBLES.
31. 12. 2011

Díky štědrosti všech co přispěli se podařilo ještě před koncem roku shromáždit cílovou částku pro pomoc Jonasovi. Velmi všem děkujeme :) Již jsme zajistili přesun prostředků na Filipíny. Náš spolupracovník v místě, p. Lorenzo Ablas, se kterým jsme úspěšně spolupracovali i v případu Vanessy, dostal potřebné pokyny. O průběhu vlastní pomoci budeme průběžně informovat prostřednictvím tohoto webu.

Dobrý rok 2012 vám přejí organizátoři sbírky!

10. 11. 2011

Pracovníci Krajského úřadu Pardubického kraje zkontrolovali vyúčtování sbírky. K dokladům nemají připomínky.

4. 8. 2011

Povzbuzeni úspěšnou pomocí Vanesse, zařadili jsme do pomoci dalšího příjemce. Je jím patnáctiletý Jonas, opět z města Davao na ostrově Mindanao. Brzy přineseme další informace.

3. 12. 2010

Máme již všechny doklady, a tak jsme mohli sestavit konečné vyúčtování k případu Vanessy. Prostředky ze sbírky spolu s tím co dokázala zajistit rodina stačily na úhradu veškerých léčebných výloh. Co je ještě lepší - vše proběhlo velmi dobře :) Náš spolupracovník v místě Lorenzo T. Ablas píše, že Vanessa "by bez naší pomoci byla nadále v politováníhodném stavu" ale namísto toho "je teď v pořádku stejně jako jiné děti a má z toho velkou radost":Po druhé operaci.

The two operations of Vanessa were very much successful. She's now normal as with other kids and very happy of her condition now. The whole family was very much thankful to you for the assistance you extended to them. Had it not for the financial assistance they received, Vanessa is still in her pitiful condition.

My můžeme dodat že z toho máme radost také :) Zvážíme, koho dalšího bychom mohli ze sbírky podpořit.

15. 9. 2010

Z důvodu nečekaně dobré odpovědi na trénikový program se lékaři rozhodli provést druhou operaci dříve. Druhá a zároveň poslední operace proběhla v pátek 10. 9., opět bez komplikací. Vanessa byla dnes propuštěna do domácího ošetřování.

Druha operace 2  Druha operace 3

Druha operace 1  Druha operace 5 další obrázky ...

3. 9. 2010

Vanessa se zotavuje, účastní se prvního ze série sezení s cílem naučit ji jak kontrolovat příslušné svaly jakmile bude vývod napojen. Podařilo se vyjednat slevu, a tak konečné náklady první operace a souvisejicího pobytu v nemocnici jsou oproti odhadu nižší. Podrobné vyúčtování záhy doplníme. Ušetřené prostředky pokryjí část nákladů druhé operace. Ta by měla proběhnout v říjnu 2010.

15. 8. 2010

Včera proběhla první operace. Vše vypadá v pořádku. Díky všem co se na tom podíleli! Můžete si prohlédnout více obrázků z nemocnice.

Prvni operace 1  Prvni operace 2

Prvni operace 3  Prvni operace 7

další obrázky ...

12. 8. 2010

Vanessa je v nemocnici.

6. 8. 2010

Příští týden plánujeme předat peníze. Pravděpodobně následující týden (od 16. 8.) by mohla proběhnout první operace. Děkujeme za vaši štědrost!

11. 7. 2010

Máme nashromážděno podle aktuálního kurzu cca 103000 PHP. Plánují se konkrétní detaily kolem první operace. Brzy budeme informovat o dalším vývoji..

6. 5. 2010

Velmi děkujeme štědrému dárci.

16. 4. 2010

Podle aktualizovaného odhadu kompletní léčba (první operace, následná Odhad nákladů léčbyterapie, další operace a doléčení) zahrnující odměnu lékařům a dalšímu personálu, pobyt v nemocnici, potřebný materiál a léky, bude stát přibližně 200000,- PHP, což je podle aktuálního kurzu cca 87000,- Kč. Přibližně polovina bude potřeba pro první operaci. Prodleva mezi operacemi by měla být být cca tři měsíce. Originální dokument, který popisuje plánované zákroky si můžete prohlédnout zde a vpravo je dokument s odhadem nákladů. Vanessa je statečná a na operaci se moc těší.

Vanessa a Dr. Aquino 1 Vanessa a Dr. Aquino 2 Vanessa a Dr. Aquino 3

24. 3. 2010

Dr. AquinoFotografie ukazuje její maminku, Janette, na konzultaci s dr. Aquinem. Probírá se více dopodrobna, co bude péče zahrnovat - především dvě operace, nejprve chirurgické vytvoření průchodu a poté, až po zahojení, nové napojení vývodu. Mezi tím bude třeba především trénovat mozek, aby byl schopen ovládat související svaly. Brzy bude k dispozici  přesnější odhad nákladů, podložený provedenými vyšetřeními a vycházející z konkrétního plánu léčby a cenami za konkrétní úkony, zdravotnické prostředky a služby (např. pobyt v nemocnici). Celková cena zahrnující obě operace bude patrně vyšší než původní předběžný odhad. Příbuzní slíbili, že se co nejvíce peněz pokusí sehnat z vlastních zdrojů. Jakmile se dozvíme konkrétní čísla nebo jiné bližší informace, budeme informovat.

 

19. 1. 2010

Vanessa v DMC - 2 Janette spolu s malou Vanessou v doprovodu našich spolupracovníků dnes navštívili státní oblastní nemocnici Davao Medical Center, aby se poradili s lékaři. Vanessa podstoupila základní ambulantní vyšetření. Z návštěvy máme další obrázky, které si můžete prohlédnout v galerii - Návětěva Vanessy v DMC. Dále se snažíme zjistit přesnější odhady o nákladech léčby.


13. 1. 2010

Ze sbírkového účtu jsme převedli prozatím 12 000,- Kč do pokladny. Tyto prostředky na vlastní náklady přesuneme do města Davao. Z peněz budou hrazeny výdaje související s péčí - léky, pobyt v nemocnici, poplatky za lékařské výkony. Stav pokladny můžete sledovat na stránce sbírkové pokladny. K jednotlivým výdajům z pokladny budeme průběžně zveřejňovat kopie příslušných stvrzenek.


Janette se radí s lékaři8. 1. 2010

Janette, matka malé Vanessy se radí s lékařem (Dr. Cyrus Trocio, Fabie Hospital), o léčbě a také o tom jakou nemocnici zvolit a to vzhledem ke kvalitě péče a ceně. Podle dr. Trocia je na operaci nejvyšší čas.


Zdravotní péče ve Filipínách

Filipíny jsou krásná zem, souostroví čítající více než 7000 ostrovů se spoustou přírodních krás, obývaná veselými a přátelskými lidmi. Je to ale také země chudá, s průměrnými mzdami asi pětkrát nižšími, než na jaké jsme zvyklí v České Republice. Ve Filipínách také nefunguje všeobecné zdravotní pojištění, a tak pokud někdo onemocní, má-li dostat lékařskou péči, vyžaduje to zvlášť vysoké pracovní nasazení od členů jeho rodiny a ani to někdy nestačí. Takový život je obtížný i bez nějaké zvláštní pohromy..

Účel veřejné sbírky

Sbírka je zaměřena především na pomoc těm, kteří i přes vynaložené úsilí nemohou pro sebe nebo pro členy své rodiny zajistit nezbytnou péči, případně těm, kteří byli navíc ještě postiženi katastrofálními záplavami. Je nám jasné, že problém chudoby nebo nedostatečné zdravotní péče jako takový nevyřešíme, to je úkol nadlidský. Slovo "tabang" vyjadřuje v cebuánštině, jednom z hlavních jazyků Filipín, pomoc, péči, a úlevu.  Rádi bychom pomohli a přinesli úlevu alespoň některým jednotlivcům.

Kam dál

Podporují nás

Akce dokumentů
© 2008-2019 Open-IT cz, s.r.o.