Adresně. Žádná režie.

Zkus pomoct nebo zrovna změnit život.

Vaše pomoc už zlepšila život řadě rodin a jednotlivců:

Kostěnice, Česko - pomoc ukončena

Stav: po domluvě s příjemce sběr prostředků ukončen, celá částka vyplacena

Celkem 36 jednotlivými dary jste podpořili mladou rodinu z Kostěnic, které požár stodoly 26. 5. 2020 dostal do obtížné ekonomické situace. Podrobnosti o události zde. Škoda byla předběžně vyčíslena nejméně na 200 000 Kč, a to zejména kvůli zničené střeše, strojům a vybavení. Fotografie jsou převzaty z denik.cz, pořízeny byly Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje, fotografie ze zásahu jsou na webu HZS. Veškeré vybrané prostředky byly vyplaceny a použity na rekonstrukci budovy a obnovu jejího vybavení.

Cathy Manguiran, Davao, Filipíny - prvotní pomoc ukončena

Stav: shromážděno 15 500,- Kč, celá částka vyplacena

Cathy donedávna žila se svými čtyřmi dětmi v jednoduchém domku v oblasti Keith Williams poblíž řeky Talomo v městě Davao. Ve středu 28. 8. přišly silné přívalové deště do nedalekých hor. Když začala voda stoupat, Cathy dokázala dostat přes řeku do bezpečí tři své větší děti. Než stihla připravit na cestu i nejmenší, řeka stoupla natolik, že už se nedala překonat. Nakonec se dostala do bezpečí díky obětavosti souseda, který jí nabídl místo na své motorce. Všichni přežili, nicméně rodina přišla prakticky o všechen skromný majetek a momentálně bydlí provizorně v malé místnosti u příbuzných. Z prvního daru se podařilo pořídit pro Cathy a její děti základní potraviny a oblečení. Rádi bychom přispěli i na obnovu jejího bydlení, a to raději na nějakém bezpečnějším místě.

Vinnea Hanaji Ampo, 12 let, Bohol, Filipíny - pomoc ukončena

Stav: shromážděno 3 000,- Kč, celá částka vyplacena

Vinnea dostala v polovině srpna akutní zápal plic doprovázený opakovanou ztrátou vědomí. Rodina za léčbu zápalu plic utratila své úspory a půjčila si peníze kde jen to bylo možné. Lékaři vyjádřili podezření, že problém by mohl být i se srdcem a pro určení stavu a stanovení dalšího postupu doporučili ultrazvukové vyšetření. To si již rodina nemohla dovolit; příspěvek ze sbírky umožnil toto vyšetření provést. Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že srdce není úplně v pořádku, nicméně zřejmě budou třeba další vyšetření pro zpřesnění diagnózy. Nejprve je ale třeba úplně doléčit zápal plic a činnost srdce souběžně podpořit vhodnými léky.

Karen a Armando, Davao, Filipíny - pomoc ukončena

Stav: shromážděno 33 000,- Kč, celá částka vyplacena

Zkrat v elektroinstalaci u souseda způsobil požár, který se rozšřířil na dům Karen a Armanda, kde žili spolu se dvěma dětmi (Iviarmd, 8 a Rviannah, 2). Pojištění domu není na Filipínách běžné. Rodina tak naráz přišla o téměř veškerý majetek, dočasné ubytování jim poskytli sousedé a město Davao přispělo menší částkou alespoň na nejnutnější potraviny a další nezbytné spotřební zboží. Díky darům z Česka se podařilo nakoupit většinu potřebného materiálu a šikovný manžel s pomocí přátel dům opět postavil. Vyšlo to celkem levně, že?

Jonas Robles, 15 let, Davao, Filipíny - pomoc ukončena

Stav: shromážděno 27 213,- Kč, celá částka vyplacena

Obě Jonasovy nohy a jedna ruka jsou od jeho narození postiženy. Kompenzační pomůcky používal již několik let a již z nich vyrostl. Sbírka, kterou doplnily menší dary starosty města Davao a dalších dárců na Filipínch, umožnila pořídit kompenzační pomůcky nové, kvalitnější a nastavitelné, které by mu měly vydržet do dospělosti. Podrobnosti jsou na původní stránce sbírky.

Vanessa Derampatun, 6 let, Davao, Filipíny - pomoc ukončena

Stav: shromážděno 44 314,- Kč, celá částka vyplacena

Vanesse byl kvůli vrozené vadě zažívacího ústrojí ihned po narození chirurgicky proveden vývod břichem. Z výtěžku sbírky byla hrazena operace, která vývod přemístila a také následná léčba. Menší částkou přispěla též rodina a přátelé na Filipínách. Vše problěhlo v pořádku, kvalita života Vanessy díky pomoci výrazně vzrostla. Podrobnosti jsou na původní stránce sbírky.

Cebuánské slovo tabang znamená občerstvení a pomoc. Cebuánština je rodným jazykem prvních příjemců sbírky.